close
دانلود آهنگ جدید
تحصیل در موسسات و دانشگاه هاس اوکراین
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

مهاجرت به استرالیا , مهاجرت به کانادا , اقامت کانادا , اقامت استرالیا

عنوان: دانش آموختن در موسسات اوکراین در کشور اوکراین مانند هر کشور دیگری دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.در این کشور مدارک دانشگاه های دولتی در مقاطع مختلف برای دانشگاه های دولتی دیگر معتبر میباشد.برخی از دانشگاه های اوکراین از نظر وزرات بهداشت ایران مورد تایید نیستند و برای ادامه تحصیل در این کشور باید در مورد دانشگاه…

تحصیل در موسسات و دانشگاه هاس اوکراین

عنوان: دانش آموختن در موسسات اوکراین

در کشور اوکراین مانند هر کشور دیگری دانشگاه ها به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند.در این کشور مدارک دانشگاه های دولتی در مقاطع مختلف برای دانشگاه های دولتی دیگر معتبر میباشد.برخی از دانشگاه های اوکراین از نظر وزرات بهداشت ایران مورد تایید نیستند و برای ادامه تحصیل در این کشور باید در مورد دانشگاه مورد نظرتان حتما از مراجع معتبر تحقیق کنید.اما اگر بعد از تحصیل در اوکراین به دنبال آینده کاری خود در ایران نیستید باید گفت که دانشگاه های اوکراین از اعتبار خاصی در اوپا و آمریکا برخوردار هستند.هرچند که تعدای از دانشگاه های این کشور که اکثر آنها در قلب اوکراین یعنی شهر کیف واقع شده با استاندارد های وزارت بهداشت ایران همخوانی دارد.

 برخی از دانشگاه های دولتی اوکراین که در سطح دنیا شناخته شده اند عبارتند از :

1.دانشگاه دولتی بوگامولتس که در کیف قرار دارد و در شاخه پزشکی فعالیت میکند.

2.دانشگاه کاپئی یا پلی تکنینک این کشور که در زمینه لوم مهندسی و فنی فعالیت میکند.

3.دانشگاه دولتی هوا فضای اوکراین که در کیف واقع شده است و به نام کیگا مشهور است.

4.دانشگاه تاراساشفچنکو که در زمینه علوم انسانی بسیار معتبر و معروف است.

5.دانشگاه مهندسی حمل و نقل که به نام ترانسپورت شناخته می شود.

آموزش در این کشور با زبان روسی,انگلیسی و اوکراینی انجام می شود.برای یادگیری زبان روسی باید دانشجو متقاضی یک دوره 9ماه را برای یادگیری بگذراند. هرچند که تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی امکان پذیر است.دولت اوکراین مانند کشور های دیگر برای رفاه حال دانشجویان امکانات خوابگاه و بیمه دانشجویی را نیز ارائه میدهد.در ادامه به معرفی برخی دانشگاه های پزشکی اوکراین می پردازیم. 

  • دانشگاه دارو سازی خارکف

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهانی را به خود اختصاص داده.دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای تخصصی داروسازی و شیمی بهداشت و پزشکی در اوکراین می باشد.تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی،بیوتکنولوژی، علوم آزمایشگاهی

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی می باشد، اهمیت مواد آرایشی و بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خود خارج شده و علاوه بر صنعتی و پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد یک جامعه در ضمینه های پوست و مو کمک کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی و دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته است.رشته جالب توجه دیکر در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها و ادکلن ها می باشد که به صورت تخصصی در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم آزمایشگاهی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو 10 رشته برتر و پر درآمد دنیا می باشد ،این رشته کلا رشته جوانی میباشد، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی و … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی می باشد. در کشور های اروپایی و آمریکا بیوتکنولوژی جایگاه ویژه دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری و … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های و باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خود خارج شده اند، بیماری های ناشناخته مشهور به بیماری های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج و حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های جدید، جهش های ژنی جدید در حوزه تکامل انسان باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند و کسانیکه رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی تنها با مشاهدات و آزمایشات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند و برای تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی و بیوتکنولوژی می شوند. اما در هر صورت باید پذیرفت که مادر تمامی این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای پیشرفته و معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب میشود.

رشته داروسازی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه میشود و شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال می باشدشهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی 4200 دلار در سال و به زبان روسی 3100 دلار می باشد.

  • دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در جایگاه ۸۸۳۸ جهانی قرار دارد.رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

رشته های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 9 ماه
رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 6 سال
رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 5 ساله
رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 5 ساله
رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 4 ساله
تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بین 4 الی 6 سال
شرایط ورود دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

  • تحصیل در دانشگاه پزشکی دانتسک

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه 600 جهانی را دارد و یکی از معتیر ترین دانشگاههای پزشکی اوکراین و اروپا می باشد، استادان این دانشگاه بسیار سخت گیر می باشد و از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین چشم پوشی نمی کنند.به علت اعتبار بالای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری زیادی از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

رشته های پزشکی عمومیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
طب اطفال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
دندانپزشکیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
دارو سازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
پرستاری دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراینشرایط ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید دوره پریمدیکال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین و داروسازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ورود کند.

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین رد شود باید به اصلاح پافتور کند، یعنی تجدید دوره نماید.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 1600 دلار
تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2100 دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 1700 دلار
تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2300 دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین تریمی 1600 دلار
تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2100 دلار
هزینه خوایگاههای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی 50 دلار الی 100 دلار است.

  • دانشگاه علوم پزشکی لووف

این دانشگاه در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده و معتبر ترین دانشگاه پزشکی اوکراین میباشد که در جایگاه 700 برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است.دانشکده های دیگر دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای 1956 و سال 1994 تاسسیس کردید.دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی، همینطورتخصصهای مختلف پزشکی در این دانشگاه تحصیل کنند .اين دانشگاه با وجود اينكه هنوز تائيد ايران نشده است ولي تنها دانشگاه علوم پزشكي انگليسي زبان اوكراين ميباشد كه در سال 1784 توسط جوزف دوم كه بعدها امپراتور اتريش مجارستان شد تاسيس گرديد و قدمت زيادي دارد . در حال حاضر اين دانشگاه داراي 88 پروفسور و 294 دانشيار و 400 استاديار و بيش از 4400 دانشجو ميباشد.

اين دانشگاه رتبه دوم دانشگاههاي علوم پزشكي اوكراين را بعد از دانشگاه علوم پزشكي كيف دارا ميباشد.

رشته ها :

اين دانشگاه داراي رشته هاي پزشكي(6 سال) ،‌ دندانپزشكي(5 سال) ، داروسازي(فوق ليسانس = 5 سال) ، پرستاري (ليسانس =4 سال) ، تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي(3 تا 6 سال)

تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي شامل :

طب داخلي(گوارش، قلب، دستگاه تنفسي) ، جراحي ، جراحي اعصاب ، اطفال، زنان و زايمان ، بيماريهاي چشم، بيماريهاي كودكان، ارتوپدي و اورژانس، بيماريهاي عفوني و اپيدمي شناسي، بيماري سل ، مغز و اعصاب، بيماريهاي پوست و آميزشي، گوش و حلق وبيني، روانپزشكي، دستگاه ادراري و تناسلي، سرطان و تمور شناسي، غدد داخلي، طب هسته اي، طب اورژانس، جراحي فك و صورت، بهداشت كودكان، ارتودنسي، دندانپزشكي ارتوپديك، تكنولوژي تهيه دارو، تكنولوژي صنعتي تهيه دارو، اقتصاد دارو، بازاريابي پزشكي، داروسازي

زبان تدريس دانشگاه :

زبان تدريس دانشگاه انگليسي و روسي ميباشد و شرط ورودي داشتن

معلومات زبان انگليسي و يا شركت در دوره زبان پاتفك روسي و قبولي

در دوره پاتفك ميباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه ميباشد و هزينه خوابگاه 600-250 دلار است.

شهريه ها:

شهريه پزشكي (به زبان روسي 3100 دلار و انگليسي 4000 دلار)
شهريه دندانپزشكي(به زبان روسي3850 دلار وانگليسي4500دلار)
شهريه داروسازي (به زبان روسي3100 دلار وانگليسي 4000 دلار)
شهريه پرستاري (به زبان روسي2500 دلار و انگليسي 3500 دلار)
شهريه تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي(به زبان روسي 3500 دلار و به زبان انگليسي 4500 دلار)بازدید : 49 تاریخ : دوشنبه 03 اسفند 1394 زمان : 11:37 نویسنده : mohsen نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

مطالب